شرکت ماهان

با یک انتخاب آگاهانه، از خدمات و تجربیات ما بهره مند گردید.

 

در ابتدا يك فايل اكسل داريم كه يا خودمون ايجاد كرديم و يا از اطلاعات ساير نرم افزار هاي ( آموزشي، پژوهشي و ... ) بصورت از قبل آماده خروجي گرفته ايم. در هر صورت ابتدا مي بايست مانند شكل زير به فرمت استاندارد تبديل كنيم و ساير اطلاعات و ستون هاي اضافي را پاك نمائيم .

 

 

يعني در ستون اول شماره موبايل افراد ( به همراه صفر در ابتداي هر شماره ) و  در ستون بعد نام و نام خانوادگي افراد قرار را مي دهيم.

 

توجه: جهت مشاهده فيلم آموزشي "‌نحوه اضافه نمودن صفر در ابتداي شماره تلفن ها" بر روي ادامه مطلب كليلك نمائيد.        ادامه مطلب

 

 

حال بر روي گزينه File و سپس Save as و مانند شكل در قسمت Save as type  بر روي گزينه csv - comma delimated كليك مي نمائيم ، و در قسمت File name  يك نام انگليسي براي آن تايپ مي نمائيم و مسير ذخيره را بر روي Desktop قرار مي دهيم .

 

 

حال بر روي دكمه Save كليك مي نمائيم، در فرم ظاهر شده بر روي گزينه ok كليك مي نمائيم( فقط در برخي مرورگر ها فرم مشاهده مي شود ) .

حال  در فرم ظاهر شده بر روي گزينه No كليك مي نمائيم( فقط در برخي مرورگر ها فرم مشاهده مي شود ) .

حال  در فرم ظاهر شده بر روي گزينه Cancel كليك مي نمائيم( فقط در برخي مرورگر ها فرم مشاهده مي شود ) .

 

سپس فايل اكسل را مي بندیم و بر روی دکمه Save کلیک می نمائیم.

توجه :

اگر فایل شما صرفا فقط یک ستون شماره تلفن داشت ( یعنی ستون نام و نام خانوادگی و ... نداشت ) مستقیما به مرحله 2 بروید، اما اگر فایل علاوه بر ستون شماره ، حاوی ستون های دیگری مانند نام خانوادگی و ... بود بایستی ابتدا مرحله 1 و سپس مرحله 2 را نیز انجام دهید.

 

مرحله 1 :

در این قسمت، به علت اینکه در برخی مرورگرها برخی از حروف فارسی پشتیبانی نمی شود ما می بایست یک مرحله اضافه نیز انجام دهیم. و آن به شرح ذیل می باشد:

ابتدا فایل csv  را که به شرح بالا در مسیر desktop  ایجاد کردیم، بر رویش کلیک راست می کنیم و از طریق گزینه Open with آنرا با Notepad باز می کنیم.

 

نکته: ممکن است برخی حروف مانند تصویر بالا به صورت ناصحیح نمایش داده شود، مرحله 1 برای رفع  همین موارد بکار برده می شود.

 

در منوی اصلی Notepad بر روی گزینه File  کلیک کرده و سپس بر Save as  کلیک می نمائیم سپس در قسمت پائین فرم مانند تصویر زیر بر روی گزینه های لیست آبشاری Encoding کلیک می نمائیم و آنرا از حالت Ansi  بحالت UTF-8  تغییر می دهیم.

 

 

سپس در همان مکان Desktop  و با همان نام قبلی آنرا Save  می کنیم و بر روی گزینه Replace  کلیک می نمائیم نا این تغییرات نهایی را بر روی فایل ذخیره کند.

 

مرحله 2 :

 وارد پنل  سامانه ارسال پيامك شده از قسمت دفترچه تلفن- افزودن شماره جديد- از طريق فايل csv گروه مربوطه را انتخاب مي كنيم و فايل  csv  را كه ايجاد كرديم را انتخاب مي كنيم و ارسال مي نمائيم.